Kampaň Biopaliva frčí se prezentovala na International Prague Car Festivalu 2014

Již 3. ročník motoristické výstavy Prague Car Festival přinesl všem návštěvníkům opravdový kus zábavy. Na více než 20 000 m2 výstaviště PVA EXPO PRAHA Letňany se během posledního srpnového víkendu představilo přes 300 netradičních exponátů, které obdivovalo skoro 12 tisíc lidí.  A na této vrcholné motoristické akci samozřejmě nemohl chybět stánek kampaně Biopaliva frčí.

Ve dnech 30. – 31. srpna proběhl v Praze Letňanech již 3. ročník Prague Car Festivalu určeného pro všechny příznivce motorismu. Velké zastoupení má na výstavě především tunning v té nejluxusnější podobě, kterou je v České republice možné vidět. Téměř dvě stovky exponátů ze sedmi evropských zemí soutěžily během víkendu o ceny v mnoha kategoriích a mezi nejvýše oceněnými byla opravdu unikátní auta, která posunula laťku zase o kousek výš.

Stánek kampaně Biopaliva frčí se nacházel v hlavní hale výstavy a vévodil mu Ford Focus 1.6 Ecoboost FFV a dále vůz Škoda Fabia 1.4 MPI s homologovanou přestavbou na palivo E85 od české firmy Biopowers, který právě prochází naším dlouhodobým testem a který Vám v blízké době představíme. I přesto, že náš stánek byl převážně zaměřen právě na palivo E85, zde byl dostatkem informací uspokojen každý zájemce o přechod z klasických paliv na biopaliva. Zájem o informace byl opravdu velký počínaje vlastnostmi biopaliv, přes podmínky jejich využití ve vozidlech až po jejich dostupnost na pumpách. Potěšilo nás, že jsme byli součástí i hlavního doprovodného programu a měli jsme tak možnost vystoupit i v rámci něj.

Na našem stánku byli dotazům návštěvníků k dispozici jak odborníci ze sdružení CZ Biom, tak i z firmy Biopowers, která je jednou z pěti firem, která na českém trhu nabízí homologované přestavby na E85 domácí výroby. Tato firma je již tradičním partnerem naší kampaně a pomáhala v České republice vzniku trhu homologovaných přestaveb. V současné době se intenzivně věnuje vývoji nových přestavbových kitů na motory s přímým vstřikem, což do budoucna znamená další milník v tomto segmentu.

Byli jsme rádi, že oblast biopaliv na výstavě prezentovala i další firma věnující se přestavbě vozidel na palivo E85 – firma ASTES. I tato firma na českém trhu nabízí spolehlivé homologované přestavbové kity maďarské výroby. Z dalších „alternativ“ byl na výstavě k vidění hybrid Opel Ampera či elektromobil Tesla, který je v oblasti elektromobility naprostou špičkou.

Novinkou letošního ročníku byla zcela zaplněná vstupní hala, takže návštěvníci měli ihned po vstupu do vnitřních prostor kontakt s nejmodernější ale i historickou automobilovou technikou. Letošní 50. výročí modelů Škoda 1000 MB a Ford Mustang znamenalo větší přehlídku právě těchto vozů a bylo opravdu na co koukat. Automobily Škoda od daleké historie až po současnost tvořily první část hlavní výstavní haly a Ford Mustang se objevil hned na několika expozicích. Automobilová současnost byla zastoupena několika supersporty a také závodními speciály, např. Mercedesem-Benz SLS AMG nebo Fordem Fiesta WRC Martina Prokopa.

Prague Car Festival přináší především zábavu, proto zde byl i bohatý doprovodný program. Jeho součástí bylo již tradiční focení modelek s exponáty a následně volby Miss Léta a Miss Prague Car Festival. Fanoušci počítačových her si zase přišli na své na několika simulátorech a na více než 30 herních konzolích. A kdo chtěl něco vyhrát, měl k dispozici tombolu s více než 150 cenami.

Výstava Prague Car Festival 2014 se bezpochyby vyvedla, což dokazuje její rekordní návštěvnost. Jde o jednu z největších automobilistických akcí v České republice a kampaň Biopaliva frčí, která se jí účastní již od jejího vzniku, bude jistě její součástí i příští rok. Těšíme se na ní na setkání s Vámi!