Respektovat svobodnou volbu

Naše informační kampaň maximálně respektuje a podporuje hodnotu svobodné volby. Je opravdu na každém, jestli vůbec a jak si svou vlastní nádrž namíchá.

Pro ty, kteří s biopalivy experimentují, zde uvádíme dostatek informací, aby neučinili zbytečně negativní zkušenost. Protože i v případě ježdění na biopaliva se vyplatí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Pokud se rozhodnete pro biopaliva:

1) Můžete si koupit automobily typu flexifuel, které jsou přímo od výrobce uzpůsobeny k jízdě na bioetanol a do nichž si kdykoli můžete načerpat i normální benzín. Většinou bývají stejně drahá nebo dražší pouze o několik tisíc korun než auta na benzínový pohon. I o pár tisíc vyšší investice se vzhledem k nižší ceně bioetanolu vrátí velice rychle.

2) Existuje i možnost přestavby starších typů automobilů, aby byly schopné jezdit na bioetanol – i jim vždy zůstává možnost tankovat klasický benzín.

3) V případě, že máte diesel a není příliš starý, můžete ihned čepovat oba nejvíce dostupné druhy bionafty na našem trhu.

Více se o těchto třech základních variantách a také o tom, na co si dávat pozor, dozvíte v sekci Chci začít tankovat biopaliva. Co to obnáší?